AKOM İstanbulluları uyardı: Fırtına başlıyor
Sıcaklıkların yükseldiği İstanbul'da AKOM perşembe günü için lodos fırtınası uyarısı yaptı. Hafta sonundan itibaren ise kar beklentisi var.


 İstanbul'da bu hafta içi hava sıcaklıklarının artması ve mevsim normallerinin 10-15 derece üzerinde devam etmesi bekleniyor ancak İBB Afet İşleri Dairesi Başkanlığı (AKOM) Perşembe gününden itibaren lodos uyarısı yaptı.
Hafta boyunca sağanak yağışların da etkili olması beklenirken AKOM, 18 Ocak Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren zaman zaman etkili olacak fırtınaya dikkat çekerek soba zehirlenmelerine karşı uyardı.AKOM'un uyarısı şu şekilde:

 "İstanbul'da hafta boyunca havada çoğunlukla bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu bir gökyüzünün hakim olacağı, güneyin ılık havasını bölgemize taşıyan Lodos yönlü rüzgarlar nedeniyle sıcaklıkların 12-15 derece mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Lodos yönünden Perşembe öğle saatlerinden itibaren zaman zaman fırtına şiddetinde esmesi beklenirken açık deniz seferlerinin aksaması ve baca gazı zehirlenmelerine neden olabileceği tahmin ediliyor. Bu nedenle soba kullanan vatandaşlarımızın yatmadan önce mutlaka sobalarını söndürmelerini tavsiye ediyoruz"