Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)-Umuda Tenis Turnuvası 1-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Nitelikli eğitime destek olmak isteyen gönüllü sporcuların katılacağı turnuva Bosphorus Tennis Club’ta yapılacak. Takımlar, açtıkları fonzip kampanyalarıyla TEGV’li çocukların spor faaliyetlerine destek olmak amacıyla bağış toplayacak.

 

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarına destek olmak amacıyla düzenlenen “TEGV-Umuda Tenis Turnuvası” 1 Ekim’de başlıyor. 8 Ekim’e kadar devam edecek olan turnuva Bosphorus Tennis Club’ta düzenlenecek. 

 

Adesso, Bilgili Holding, Erciyas Holding, Eti Eskişehir, Eti İstanbul, Koç Healthcare, KPMG ve Yapı Kredi takımları turnuvaya katılarak kendilerinin yanı sıra açtıkları fonzip kampanyaları ile sosyal çevrelerinden de bağış toplayacaklar. Çocukların spor olanaklarının arttırılması, tenis sporunun yaygınlaştırılması ve erişilebilir olması amacıyla düzenlenen turnuvanın tüm geliri TEGV çocuklarının spor eğitimleri için kullanılacak.